13. edycja "Autostrada do nieba"

Za nami 13. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa! Największe zimowe zawody bez wpisowego dla amatorów białego szaleństwa. Były szusy wśród lasu tyczek, spektakularne hamowania za metą, pękająca lina w konkurencji rodzin i wyjątkowe pojazdy w zjeździe na „byle czym”. Tak krótko można by podsumować kilkugodzinne zmagania uczestników tegorocznej edycji Spartakiady. A wszystko pod hasłem „Autostrada do nieba” bł. Carlo Acutisa.

Po raz kolejny spotkaliśmy się na stoku w Kasinie Wielkiej, by rozegrać zawody narciarskie dla prawie 100 uczestników. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie według wieku i płci. Tegoroczną nowością była konkurencja open dla uczestników powyżej 30 roku życia, która cieszyła się dużą popularnością. W tym roku za cel Spartakiady obraliśmy sobie łączenie pokoleń miłośników narciarstwa i cel ten w 100% zrealizowaliśmy.

Jak zawsze duże emocje towarzyszyły konkurencji zjazdu na „byle czym”. Pojazdy musiały przebyć odległość 100 m, nawiązywać do hasła zawodów, a budowniczowie musieli wykazać się kreatywnością projektu. Byliśmy świadkami zjazdu taksówki, która zabrała uczestników prosto do Nieba. Sportowego buta, który zmierzył się z wieloma trudnościami na drodze do wyznaczonego celu oraz pięknej monstrancji, która miała przypomnieć nam, że Eucharystia jest drogą do wieczności z Jezusem.

Warto wspomnieć również o konkurencji dla osób duchownych, w której po raz czwarty z rzędu zwyciężył o. Mariusz Tabor. Puchar przechodni dla duchownych ufundował abp Marek Jędraszewski.

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia patronów, partnerów i sponsorów, a przede wszystkim bez otwartych ramion naszego gospodarza p. Sławomira Pala, prezesa stacji Kasina SKI. Ponad 30 wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży okazało swoje gotowe do pracy ręce i dołożyło przysłowiową cegiełkę do budowania rodzinnej atmosfery zawodów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy GOPR.

Zwycięzcy nie opuścili zawodów z pustymi rękami. Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez partnerów wydarzenia Miasto Mszana Dolna, Gminę Mszana Dolna, Gminę Lubień i Gminę Niedźwiedź.

Kierujemy gorący apel do wszystkich szusujących po stokach, wpadnijcie do nas w przyszłym roku i zostańcie z nami na dłużej!

Organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Stacja Narciarska Kasina SKI

Patronat honorowy: Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Patroni medialni: Niedziela Małopolska, Gość Niedzielny, Wzrastanie, Radio Plus

Partnerzy: Miasto Mszana Dolna, Gmina Mszana Dolna, Gmina Lubień, Gmina Niedźwiedź.

Sponsorzy: Bruk-Bet, Tymbark, Sportplus.pl, Wydawnictwo Bratni Zew, Wydawnictwo Gotów, Dom Wydawinczy Rafael, Wydawnictwo ESPE, Wydawnictwo Jedość i Jedność dla dzieci, Instytut Wydawniczy Znak, Upominki z Łagiewnik

Fotorelacja: Adam Jabłoński

Wyniki:

NARTY DZIECI 8-12 LAT

 1. Gabriela Hojda
 2. Michał Hojda
 3. Grzegorz Kozyra

NARTY MŁODZIEŻ 13-16 LAT – KOBIETY

 1. Zuzanna Osysko
 2. Zoja Michorczyk
 3. Maria Szybiak

NARTY MŁODZIEŻ 13-16 LAT – MĘŻCZYŹNI

 1. Mateusz Dziedzina
 2. Szymon Ryś
 3. Piotr Karpierz

NARTY DOROŚLI 17-30 LAT – KOBIETY

 1. Marcelina Osysko
 2. Ewelina Zapała
 3. Monika Kozyra

NARTY DOROŚLI 17-30 LAT – MĘŻCZYŹNI

 1. Paweł Zapała
 2. Piotr Kałafut
 3. Korad Zapała

NARTY – OSOBY DUCHOWNE

 1. o. Mariusz Tabor
 2. ks. Maciej Medes
 3. ks. Marek Migacz

NARTY DOROŚLI 31 LAT + – KOBIETY

 1. Katarzyna Roguska
 2. Edyta Zapała

NARTY DOROŚLI 31 LAT + – MĘŻCZYŹNI

 1. Wiesław Osysko
 2. Zdzisław Drab
 3. Marcin Majda

ZJAZD NA BYLE CZYM

 1. Ekipa Radości
 2. KSM Podsarnie
 3. KSM Balice

KONKURENCJE DLA RODZIN

 1. Higway
 2. Białe chmurki
 3. Karlinki
 4. Ekipa Radości