11. edycja "Samego siebie przezwyciężaj"

Sport wiąże się z ciągłym pokonywaniem własnych ograniczeń. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy 11. edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej. W sobotę 6 marca warunki do jazdy na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej były bardzo dobre, a chętnych do wzięcia udziału w darmowych zawodach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Stację Narciarską Kasina SKI nie brakowało.

Mroźny poranek nie zniechęcił nikogo do zdrowej, sportowej rywalizacji. W tym roku blisko 60 uczestników wzięło udział w trzech konkurencjach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek) oraz slalom gigant dla osób duchownych. Znana z poprzednich edycji konkurencja zjazdu na „byle czym” wyjątkowo została przeniesiona do sieci – internauci będą mogli głosować na najlepsze pojazdy, których autorzy otrzymaj nagrody. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obowiązek zachowania dystansu nie odbyły się gry i zabawy na śniegu dla rodzin. Na stoku była obecna również maskotka – Spartakiadowicz, który miał dla zgromadzonych słodki poczęstunek z wartościowym cytatem szczególnego patrona tegorocznej Spartakiady – Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To właśnie z jego nauczania zaczerpnięto hasło przewodnie edycji, wpisując tym samym Spartakiadę w duchowe przygotowania do beatyfikacji prymasa.

Dzięki wsparciu patronów, gościnności gospodarzy stoku narciarskiego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej oraz pracy ponad 20 wolontariuszy, 11. Spartakiada Zimowa odbyła się bez przeszkód a uczestnicy mogli z odwagą pokonywać swoje ograniczenia i uzyskać bardzo dobre czasy przejazdów. Zachowując wszystkie obowiązujące ograniczenia uczestnicy oraz ich rodziny mogli bezpiecznie czerpać radość z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Ze stoku nikt nie wyjechał z pustymi rękoma, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat medialny nad 11. Ogólnopolską Spartakiadą Zimową objęli: Gość Niedzielny, Niedziela Małopolska, Radio Plus, Katolicki Miesięcznik Studencki Tryby oraz miesięcznik Wzrastanie.

Sponsorami wydarzenia zostali: Wydawnictwo Arcana, Tymbark, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Esprit oraz Wydawnictwo Biały Kruk.

Partnerzy 11. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej: Gmina Lubień, Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna oraz Gmina Niedźwiedź.
Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej

Fotorelacja: Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej

Wyniki:

Narciarstwo 8-12 lat, dziewczęta i chłopcy

 1. Marcel Flig
 2. Anna Irzyk
 3. Oliwier Włodarczyk

Narciarstwo 13-16 lat, dziewczęta

 1. Wiktoria Rojek
 2. Klaudia Miciura
 3. Natalia Śmierciak

Narciarstwo 13-16 lat, chłopcy

 1. Mateusz Dziedzina
 2. Jakub Wójcik
 3. Grzegorz Liszka

Narciarstwo 17-30 lat, kobiety

 1. Anna Popiołek
 2. Karolina Maćkowiak
 3. Urszula Bartkowska

Narciarstwo 17-30 lat, mężczyźni

 1. Patryk Woś
 2. Piotr Kałafut
 3. Aleksander Sereman

Snowboard kobiety

 1. Klaudia Michura
 2. Dagmara Nizioł

Snowboard mężczyźni

 1. Krzysztof Przebinda
 2. Bartosz Wójcik

Slalom gigant osób duchownych

 1. o. Mariusz Tabor
 2. ks. Bartłomiej Wajda

Zjazd na byle czym

 1. KSM Strumiany
 2. KSM Wola Justowska
 3. Kornelisz Szewczyk