7. edycja "Nabierzcie Ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata"

7. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa przeszła do historii. Jaka była? Zimowa, rekordowa, aktywna, rodzinna, pełna darów Ducha Świętego, zwycięska. Jednym słowem cudowna.

Zimowa, dlatego że śniegu w Koninkach nie brakowało, wręcz powitały nas obfite opady białego puchu.

Rekordowa, bo uczestników było najwięcej, jak do tej pory. A w konkurencji dla duchownych wystartowało 9 księży i kleryków, co niewątpliwie pobiło poprzednie lata.

Aktywna nie tylko dla narciarzy czy snowboardzistów, ale też dla wolontariuszy, organizatorów, fotografów czy kibicujących rodziców. Przemierzyć stok piechotą to również wyzwanie.

Rodzinna, gdyż absolutną nowością i wspaniałym pomysłem była konkurencja dla rodzin. Startujący musieli wykonać 4 zadania: ulepić metrowego bałwana, przeciągnąć linę, rzucić śnieżkami do celu i wziąć udział w wyścigu saneczkowym z rodzicami w roli głównej. Chętnych nie brakowało.

Duch Święty otaczał nas swoim błogosławieństwem już od samego początku przygotowań, stąd też hasło tegorocznej Spartakiady, które brzmiało: „Nabierzcie Ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata”. Również w trakcie zawodów odbyły się konkursy, dzięki którym można było sprawdzić albo nabyć wiedzę o Trzeciej Osobie Boskiej.

Oczywiście dzięki naszym sponsorom nie brakowało cennych nagród dla zwycięzców. A na Spartakiadzie każdy jest zwycięzcą. Jedni pokonują metę, inni swoje słabości albo poprzednie życiowe rekordy. Dlatego też każdy wychodzi obdarowany.

Cudowna była przede wszystkim atmosfera. Pełna radości i uśmiechu. Ten klimat chyba najlepiej oddają słowa właściciela Stacji Narciarskiej w Koninkach, Pana Józefa Paska: „Bardzo dużo było zadowolonych narciarzy, niesamowita energia, niesamowite emocje i zadowolenie. To takie dobre wydarzenie, które promuje non profitowo sport. Każdy może w tym wydarzeniu wystąpić, bez wpisowego. To zawody dla amatorów, ale też promujące dobre wartości”.
Już za rok 8. edycja. Zapraszamy!

Kamila Początko
Rzecznik Prasowy
KSM Archidiecezji Krakowskiej