12. edycja "Myśl o niebie..."

Jak co roku, tym razem 5. marca w Kasinie Wielkiej, odbyła się się 12. edycja Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej. Organizatorami wydarzenia byli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stacja Narciarska Kasina SKI. Zgodnie ze słowami prezes krakowskiego KSM, Kamili Ciupińskiej, pogoda, zamawiana „na Górze” jak co roku, oczywiście tym razem także dopisała. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 100 uczestników oraz ponad 20 wolontariuszy.

Uczestnicy mogli wystartować w kategoriach takich jak: slalom gigant z podziałem na kategorie wiekowe i płeć, osobno dla narciarzy, osobno dla snowboardzistów, konkurencjach dla rodzin, a także zaprezentować swoje pojazdy wybudowane specjalnie do zjazdu na „byle czym”, odnoszące się do tegorocznego hasła Spartakiady – słów bł. księdza Jana Machy Myśl o Niebie.... Wszystkie pojazdy zapierały dech w piersiach, podczas szalonych zjazdów nie brakowało emocji. Zwyciężył zespół KSM Balice, który bezpośrednio nawiązał do postaci nowego błogosławionego, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością.
Nie zostali pominięci także księża, siostry zakonne oraz klerycy – przygotowano dla nich osobną konkurencję – slalom gigant dla osób duchownych. Puchar w tej konkurencji jest przechodni – zwycięzca z minionego roku cieszy się nim aż do kolejnych zawodów, potem przekazuje go nowemu zwycięzcy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy uczestnik wygra zawody 3 lata z rzędu, wtedy zgodnie z regulaminem zatrzymuje puchar na zawsze. Tak oto puchar pozostanie u o. Mariusza Tabora, trzykrotnego zwycięzcy.

Przedsięwzięcie nie udałoby się bez patronów, partnerów i sponsorów, a także gościnności naszych gospodarzy, stoku Kasina SKI, na którym to odbywa się Spartakiada. Bezcenna była pomoc wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy dokładali wszelkich starań, aby wydarzenie odbyło się bez przeszkód, a goście czuli się zaopiekowani.

Zwycięzców wszystkich kategorii uhonorowani zostali dyplomami, medalami, pucharami a także nagrodami rzeczowymi – które jak co roku wręczali przedstawiciele partnerskich samorządów – Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna, Gminy Lubień i Gminy Niedźwiedź.

Podczas tegorocznej Spartakiady pamiętaliśmy także o naszych wschodnich sąsiadach. Uczestnicy zostali zaproszeni do włączenia się w ogólnopolską akcję KSM „Polak z Sercem dla pokoju”. Akcja ma na celu pomoc finansową i rzeczową, a także wsparcie modlitewne. Wszystkie szczegóły można znaleźć na www.polakzsercem.pl. Gorąco zachęcamy do dołączenia!

Organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Stacja Narciarska Kasina SKI

Patronat honorowy: Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski

Patroni medialni: Niedziela Małopolska, Gość Niedzielny, Tryby, Wzrastanie, Radio Plus

Partnerzy: Miasto Mszana Dolna, Gmina Mszana Dolna, Gmina Lubień, Gmina Niedźwiedź.

Sponsorzy: Bruk-Bet, Wydawnictwo Bratni Zew, Wydawnictwo św. Stanisława B.M., Lajkonik, Wydawnictwo Znak

Fotorelacja: Dagmara Nizioł, Adam Jabłoński

Wyniki:

NARTY DZIECI 8-12 LAT

 1. Marcel Flig
 2. Adam Wilk
 3. Patrycja Rojek

NARTY MŁODZIEŻ 13-16 LAT – KOBIETY

 1. Klaudia Michura
 2. Wiktoria Rojek
 3. Natalia Śmierciak

NARTY MŁODZIEŻ 13-16 LAT – MĘŻCZYŹNI

 1. Karol Wilk
 2. Mateusz Dziedzina
 3. Karol Trzos

NARTY DOROŚLI 17-30 LAT – KOBIETY

 1. Anna Stojarska
 2. Marcelina Osysko
 3. Ewelina Zapała

NARTY DOROŚLI 17-30 LAT – MĘŻCZYŹNI

 1. Paweł Zapała
 2. Dawid Pitek
 3. Patryk Woś

NARTY – OSOBY DUCHOWNE

 1. o. Mariusz Tabor

SNOWBOARD – KOBIETY

 1. Patrycja Drab
 2. Klaudia Zioło

SNOWBOARD – MĘŻCZYŹNI

 1. Bartłomiej Drab
 2. Kacper Kantyka
 3. Bartosz Wójcik

ZJAZD NA BYLE CZYM

 1. KSM Balice
 2. KSM Wola Justowska
 3. Anna Hrabia i Beata Izdebska

KONKURENCJE DLA RODZIN

 1. Team Aleksander
 2. Team Kacper
 3. Radosna Rodzinka